Глобальна комісія з наркополітики визнала алкоголь небезпечнішим за героїн і кокаїн

Глобальна комісія з наркополітики визнала алкоголь небезпечнішим за героїн і кокаїн Фото: з відкритих джерел

Класифікація наркотичних речовин ООН була вперше розроблена ще в 1961 році і стала базою для Єдиної конвенції ООН. Документ обмежував доступ до продуктів канабісу, кокаїну і опіуму, дозволяючи їх вживання тільки в медичних цілях. Об этом сообщает top100.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як стверджують автори доповіді, класифікація морально застаріла — за їхніми словами, законодавчі бар’єри в цій сфері призвели до того, що у 83% населення планети не мають доступу до опіоїдних знеболюючих. Також в доповіді йдеться про небезпеку алкоголю та тютюну, які не заборонені законом.

Комісія спирається на дослідження британських вчених, які оцінили шкідливі речовини згідно з 16 критеріями. Дев’ять віднесли до шкоди, що наноситься самою речовиною споживачеві, сім — до шкоди для оточуючих. Вчені прийшли до висновку, що найнебезпечнішим для суспільства є спиртні напої. Алкоголь набрав 72 бали і випередив героїн (55 балів) і крек (54). Тютюн зайняв в цій класифікації шосте місце.

Алкоголь виявився на першому місці через шкоду, що наноситься оточуючим: мова йде про вбивства, побої і травми. Лідерами за ступенем шкоди для здоров’я наркозалежних, за оцінками вчених, стали крек, героїн та метамфетамін.

Нагадаємо, що вчені з Ратгерського і Єльського університетів заявили про те, що пияцтво може викликати тривалі генетичні зміни, які призводять до появи ще більшої тяги до алкоголю.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/globalna_komisiya_z_narkopolityky_vyznala_alkogol_nebezpechnishym_za_geroin_i_kokain_296243.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя